Kaszel to naturalny odruch, stanowiący mimowolną reakcję skurczową spowodowaną podrażnieniem błony śluzowej górnych dróg oddechowych. W błonie śluzowej gromadzi się niewielka ilość śluzu, wyłapująca zanieczyszczenia oraz bakterie przedostające się do organizmu wraz z wdychanym powietrzem. Za sprawą kaszlu pozbywamy się zarówno nadwyżki śluzu, jak i zanieczyszczeń. Zdarzają się jednak przypadki, gdy proces ten nie zachodzi prawidłowo, np. z powodu niesprawnych mięśni klatki piersiowej, brzucha i szyi. Gdy nadmiar śluzu nie zostanie wydalony z układu oddechowego, może dochodzić do problemów z oddychaniem i groźnych infekcji oraz ich powikłań. Jeśli z jakiegoś powodu mięśnie uczestniczące w odruchu kaszlu nie działają prawidłowo, wsparciem dla pacjenta może być asystor kaszlu.

Czym jest asystor kaszlu?

Asystor kaszlu, czyli koflator, to urządzenie medyczne imitujące oraz wspomagające odruch kaszlu, dzięki czemu możliwe jest usunięcie zalegającej flegmy z dróg oddechowych pacjenta. Koflator pracuje w dwóch cyklach. W pierwszej fazie, imitującej wdech, urządzenie wdmuchuje bezpośrednio do płuc odpowiednią ilość powietrza, co prowadzi do zwiększenia ich objętości i oderwania flegmy od wewnętrznych ścian. Druga faza, symulująca wydech, polega na zasysaniu z płuc wcześniej wpompowanego powietrza wraz z flegmą. Usuwając nadmiar śluzu, udrażniamy drogi oddechowe, dzięki czemu pacjent może łatwiej oddychać.

Zastosowanie asystorów kaszlu — najważniejsze wskazania

Asystor kaszlu znajduje zastosowanie zarówno w przypadku kaszlu występującego jako objaw chorób o ostrym przebiegu, jak i schorzeń przewlekłych. Jest to urządzenie ułatwiające odruch kaszlowy pacjentom borykającym się z takimi chorobami, jak np. rdzeniowy zanik mięśni i uszkodzenie rdzenia kręgowego lub stwardnienie zanikowe boczne. W przypadku osłabienia mięśni oddechowych koflator stanowi nie tylko wsparcie dla pacjenta, ale wręcz może umożliwiać mu swobodne oddychanie.

Dla wielu pacjentów asystor kaszlu to urządzenie medyczne konieczne w codziennym życiu. Jego cena nie należy jednak do najniższych, dlatego też nasz sklep medyczny zapewnia nie tylko sprzedaż, ale również możliwość wypożyczenia koflatorów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

 

www.medseven.pl - Oddychanie, Tlenoterapia, Koflator, Respirator, Koncentrator Tlenu, Aparatura medyczna Bydgoszcz.