Bezdech senny to dolegliwość, której pod żadnym pozorem nie należy bagatelizować. Przypadłość ta powoduje nie tylko dyskomfort, ale może prowadzić do o wiele gorszych konsekwencji – w tym do nadciśnienia tętniczego, zawału, udaru mózgu, a nawet nagłej śmierci nocnej. Niestety, wiele osób nawet nie ma świadomości, że cierpi na to schorzenie.

Choroba charakteryzuje się kilkukrotnym zatrzymaniem lub znacznym ograniczeniem przepływu powietrza podczas snu, czego skutkiem jest niedotlenienie organizmu. Prócz głośnego i nieregularnego chrapania, objawami bezdechu sennego są m.in.: ból głowy i senność w ciągu dnia, trudności z koncentracją i pamięcią, przerywany sen czy potliwość w nocy. Problemom tym można jednak zapobiec za pomocą skutecznej metodzie leczenia.

Zastosowanie aparatu CPAP

Leczenie bezdechu sennego jest prowadzone zazwyczaj wielotorowo (w zależności od stanu pacjenta), a jedną z metod radzenia sobie z tym schorzeniem jest zastosowanie innowacyjnych urządzeń. Aparat CPAP to niewielki, specjalistyczny sprzęt medyczny, który ma zapobiegać bezdechom użytkownika. Jego mechanizm działania jest dosyć prosty. Proces polega na podawaniu do dróg oddechowych – bezpośrednio poprzez maseczkę nosową lub ustno-nosową – powietrza pod stałym dodatnim ciśnieniem. Wspomniana maska połączona jest z urządzeniem i układem oddechowym.

Warto podkreślić, że korzystanie z aparatu nie powoduje dyskomfortu u użytkownika – wręcz przeciwnie: sprzęt ma za zadanie przynieść ulgę osobie cierpiącej na obturacyjny bezdech senny. W kwestii częstotliwości używania urządzenia, należy to ustalić indywidualnie z lekarzem. Najczęściej zalecane jest codzienne stosowanie, najlepiej przez cały okres snu. Wiele jednak zależy od ilości występujących bezdechów i czasu ich trwania – można to zweryfikować udając się na specjalne badanie polisomnografem.

Nie należy także obawiać się kosztów leczenia – samo urządzenie jest refundowane, a sklep Medseven zajmuje się tą kwestią na podstawie dostarczonego przez pacjenta wniosku. Co więcej, nasz sklep posiada szeroki asortyment różnych modeli aparatów CPAP oraz masek, które można zamówić bezpośrednio przez Internet. W kwestii doboru odpowiedniego sprzętu zachęcamy do wcześniejszego kontaktu z naszym biurem obsługi Klienta, gdzie każdy może liczyć profesjonalne doradztwo.

Rezultaty po regularnym stosowaniu

Korzystanie z nowoczesnych aparatów CPAP pozwala nie tylko skutecznie kontrolować chorobę, ale przede wszystkim daje bardzo szybkie efekty w postaci:

  • stabilnego snu,
  • zniwelowania problemu chrapania,
  • poprawy koncentracji,
  • uczucia wyspania i poprawnej regeneracji organizmu,
  • redukcji zagrożeń związanych z chorobami układu sercowo-naczyniowego.

Generalnie ujmując: leczenie przy pomocy aparatu CPAP wpływa na ogólną poprawę zdrowia, co spowodowane jest prawidłowym dotlenieniem organizmu i lepszą jakością snu. Tak niepozorna przypadłość może mieć duży wpływ na nasze życie, w związku z czym, wychodzimy z założenia, że lepiej nie lekceważyć tego problemu, lecz stosować skuteczne rozwiązania.

www.medseven.pl - Oddychanie, Tlenoterapia, Koflator, Respirator, Koncentrator Tlenu, Aparatura medyczna Bydgoszcz.