Łóżka rehabilitacyjne to przydatny sprzęt ortopedyczny, który pomaga w złagodzeniu dokuczliwych schorzeń, wspiera pacjentów w trakcie rehabilitacji po przebyciu operacji narządów ruchu oraz pomaga w opiece nad osobami, które na stałe przebywają w pozycji leżącej. Odpowiednio dostosowane do potrzeb pacjenta łóżko rehabilitacyjne można kupić lub wypożyczyć. Także Medseven oferuje możliwość wypożyczenia tego typu sprzętu ortopedycznego. W dzisiejszym wpisie wyjaśniamy, kiedy warto zdecydować się na zakup łóżka rehabilitacyjnego, a kiedy lepiej jest tego typu sprzęt ortopedyczny wypożyczyć.

Jakie są zalety łóżek rehabilitacyjnych?

Dlaczego łóżka rehabilitacyjne są tak często zalecane osobom z czasowym lub stałym ograniczeniem sprawności ruchowej? Przede wszystkim zapewniają one pacjentowi znacznie więcej wygody i pełne bezpieczeństwo. Dzięki barierkom zamontowanym w odpowiednich miejscach są m.in. w stanie skutecznie zabezpieczyć pacjenta przed przypadkowym upadkiem. Dużą zaletą łóżek rehabilitacyjnych jest też to, że mają elektryczne sterowanie, dzięki czemu pacjentowi lub jego opiekunowi jest dużo łatwiej ustawić je w taki sposób, by zapewnić temu pierwszemu maksymalną wygodę. Dużym ułatwieniem dla osoby opiekującej się leżącym pacjentem jest fakt, że takie łóżka są wykonane z materiałów zmywalnych, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać je w czystości. Wszystkie łóżka rehabilitacyjne charakteryzują się odpowiednią wielkością, zapewniającą pacjentowi bezproblemowy dobór odpowiedniego materaca przeciwodleżynowego.

Jakie czynniki decydują o tym, czy łóżko rehabilitacyjne lepiej jest kupić, czy wypożyczyć?

Decyzja o kupnie lub wypożyczeniu łóżka rehabilitacyjnego powinna zależeć od rodzaju schorzenia, z jakim się zmagamy, oraz od tego, czy nasz stan jest odwracalny, tzn. czy po pewnym czasie terapii lub rehabilitacji będziemy mogli w pełni odzyskać sprawność. Decyzja o kupnie lub wypożyczeniu łóżka rehabilitacyjnego powinna zależeć także od naszych możliwości finansowych, czyli przede wszystkim od tego, czy możemy pozwolić sobie na jednorazowy większy wydatek, czy wolimy raczej rozłożyć go na raty.

Najważniejszym czynnikiem, który powinien decydować o kupnie lub wypożyczeniu łóżka rehabilitacyjnego, jest jednak zazwyczaj czas trwania unieruchomienia oraz to, czy przewidujemy możliwość ponownego korzystania ze zwykłego łóżka w przyszłości. Jeżeli nasze unieruchomienie jest tylko czasowe, najprawdopodobniej bardziej opłacalne będzie skorzystanie z usług wypożyczalni sprzętu medycznego, natomiast jeżeli uraz jest trwały i nie ma perspektyw na poprawę stanu zdrowia chorego, wtedy lepszym i bardziej opłacalnym finansowo rozwiązaniem będzie zakup własnego łóżka rehabilitacyjnego.

Na co zwracać uwagę, kupując łóżko rehabilitacyjne?

Przede wszystkim należy wybrać łóżko, które będzie idealnie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Pamiętajmy, że kupujemy sprzęt ortopedyczny na lata. Łóżko rehabilitacyjne powinno więc nam zapewnić idealne warunki. Nie warto przy tym oszczędzać i szukać jak najtańszych modeli. Najlepiej kupować tego typu sprzęt ortopedyczny w profesjonalnych sklepach medycznych, takich jak Medseven, który oferuje wyłącznie sprzęt sprawdzonych marek. Takie łóżka ortopedyczne na pewno będą trwalsze i będą lepiej pełniły swoje funkcje.

W jakich przypadkach korzystne może być wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego?

Wypożyczenie łóżka ortopedycznego będzie z kolei lepszym rozwiązaniem w przypadku czasowego unieruchomienia i konieczności przebywania w pozycji leżącej. Najczęściej z usług wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych korzystają więc osoby po przebytej kontuzji lub po zabiegu operacyjnym. W takich przypadkach dzięki wypożyczeniu potrzebnego sprzętu można znacznie ograniczyć koszty poniesione w związku z jego użytkowaniem. Medseven świadczy również usługi wypożyczalni sprzętu ortopedycznego. Nasi doradcy pomagają pacjentom w doborze sprzętu, który będzie najlepiej dopasowany do ich potrzeb.

www.medseven.pl - Oddychanie, Tlenoterapia, Koflator, Respirator, Koncentrator Tlenu, Aparatura medyczna Bydgoszcz.