Pacjenci po ciężkich urazach często skazani są na intensywną i długotrwała rehabilitację. Większość z nich musi przez ten czas pozostać w szpitalu, gdyż w domu nie mają warunków na to, by ktoś mógł się nimi zająć. Do opieki nad osobami ograniczonymi ruchowo niezbędny jest specjalistyczny sprzęt, który ułatwia ich pielęgnację i pomoc w ćwiczeniach. Wielu pacjentów nie marzy jednak o niczym innym, jak tylko o tym, by wreszcie wyjść ze szpitala i wreszcie wrócić do domu. Rozwiązaniem dla tego problemu może być wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego.

Rehabilitacja w szpitalu

Rehabilitacja w szpitalu odbywa się pod czujnym okiem lekarzy i pielęgniarek. Zajmują się oni pacjentem fachowo, nie ma więc ryzyka, że jakieś ćwiczenia wykonywane są niepoprawnie lub zbyt intensywnie. Personel medyczny wie również jak odpowiednio pielęgnować pacjenta. Dzięki użyciu specjalistycznych mebli medycznych pielęgniarki mogą szybko pomóc choremu zmienić pozycję lub przetransportować go w inne miejsce. Jednak podczas pobytu w szpitalu pacjent może łatwiej złapać jakąś chorobę przyniesiona przez inne osoby. Dodatkowo tęsknota za domem źle wpływa na jego stan psychiczny.

Rehabilitacja w domu

Jeśli lekarz wyrazi na to zgodę, niektórych pacjentów można wpisać ze szpitala i odesłać do domu, by w nim dokończyli rehabilitację. Często do opieki nad pacjentem niezbędny jest specjalistyczny sprzęt medyczny i wiele rodzin nie wie skąd go wziąć. To bardzo proste. Wystarczy znaleźć dobry sklep ze sprzętem medycznym. Niektóre z nich mają również swoje wypożyczalnie. Rodzina może więc wynająć na przykład łóżko rehabilitacyjne czy wózek inwalidzki, by ułatwić sobie opiekę nad chorym. Osoba, która jest rehabilitowana, ma dzięki temu warunki zbliżone do szpitalnych, jednak w zaciszu domowego ogniska. Czasami bliskość rodziny i spokój panujący w domu okazują się najskuteczniejszymi środkami zachęcającymi chorą osobę do intensywnych, a nieraz i bolesnych ćwiczeń. Chory ma również komfort psychiczny i nie czuje się skrepowany, gdy opiekują się nim bliscy, a nie obce, chociaż wyszkolone w tym zakresie osoby.

www.medseven.pl - Oddychanie, Tlenoterapia, Koflator, Respirator, Koncentrator Tlenu, Aparatura medyczna Bydgoszcz.