Pompy infuzyjne są urządzeniami, które umożliwiają podawanie pacjentom w trybie ciągłym lub cyklicznym określonych dawek leków. Są urządzeniami, które można obsługiwać samodzielnie. Ważne jest to, by wiedzieć, jak to robić w bezpieczny sposób.

Kiedy stosuje się pompę infuzyjną?

Pompy infuzyjne stosuje się w leczeniu wielu schorzeń, gdy konieczne jest podawanie stałe lub cykliczne określonej dawki leków. Wykorzystywane są zarówno w szpitalach, jak i w leczeniu domowym, ze względu na łatwość ich obsługi. Można z ich pomocą podawać różnego rodzaju leki, jak i stosować je w żywieniu pozajelitowym. Takie leczenie jest skuteczne i sprawne, a także wywołuje mniej skutków ubocznych, niż podawanie pacjentom leków doustnie. Pompa infuzyjna tłoczy preparat bezpośrednio do krwiobiegu, co sprawia, że leczenie przebiega sprawniej i bezpieczniej.

Czy obsługa pompy infuzyjnej jest trudna?

Pompy infuzyjne są urządzeniami medycznymi skonstruowanymi w taki sposób, by umożliwiały łatwą obsługę po przeszkoleniu. Urządzenie może być obsługiwane nie tylko przez personel medyczny, ale przez samego pacjenta, czy osoby się nim opiekujące. Wszystko dzięki możliwości ustawienia w łatwy sposób odpowiednich parametrów pracy urządzenia. Kluczowe dla bezpieczeństwa jego stosowania jest zaprogramowanie ilości podawanego leku oraz prędkości jego przepływu. Po umieszczeniu jednorazowej strzykawki w torze pompy, uruchamiany jest tłok, który z odpowiednią prędkością podaje lek. Obsługa urządzenia nie jest więc trudna, jednak wymaga krótkiego przeszkolenia. Jeśli ma być wykorzystywana w domu, zwykle lekarz lub pielęgniarka informują o tym, w jaki sposób ustawić odpowiednie parametry oraz zamontować strzykawkę lub strzykawki, gdyż niektóre urządzenia działają dwutorowo. Niektóre z pomp są mobilne, co umożliwia normalne funkcjonowanie pacjentom, którzy muszą korzystać ze wsparcia leczenia takim urządzeniem.

Przy zakupie lub wypożyczeniu pompy infuzyjnej specjaliści z naszej firmy chętnie przeszkolą z zakresu bezpiecznego stosowania pompy infuzyjnej, informując o sposobie jej programowania oraz użytkowania. Dzięki temu leczenie będzie przebiegało w bezpieczny i komfortowy sposób, nie wywołując stresu zarówno u pacjenta, jak i osób obsługujących sprzęt.

 

www.medseven.pl - Oddychanie, Tlenoterapia, Koflator, Respirator, Koncentrator Tlenu, Aparatura medyczna Bydgoszcz.