Dmuchane baseny do mycia głowy są bardzo przydatne w przypadku niepełnosprawności lub choroby, która zmusza pacjenta do przebywania w pozycji leżącej. Zachowanie higieny jest niezwykle istotne dla zdrowia i samopoczucia takich osób. W poniższym wpisie wyjaśniamy,  w jaki sposób korzysta się z basenów.

Czym są baseny do mycia głowy? 

Baseny do mycia głowy to bardzo praktyczne urządzenia. Są lekkie, ważą zazwyczaj poniżej 1 kg, a ich pojemność może sięgać nawet 10 litrów. Umożliwiają wygodne umycie głowy i włosów bez wychodzenia z łóżka, minimalizując ryzyko rozlania wody. Dostępne są modele jedno- i dwukomorowe, wyposażone w wężyki odprowadzające wodę. Baseny do mycia głowy wykonane są z najwyższej jakości materiałów, posiadają niezbędne atesty. Do każdego urządzenia dołączona jest ręczna pompka. Rozłożenie i złożenie basenu zajmuje zaledwie kilka sekund. 

Jak korzysta się z dmuchanego basenu do mycia głowy? 

Higiena osoby chorej, która sama nie może o siebie zadbać, jest niezwykle ważna w procesie leczenia i rehabilitacji. Jest także dużym wyzwaniem dla opiekuna. Dmuchany basen do mycia głowy podnosi komfort wykonywania tej czynności, nie wymaga znacznej zmiany pozycji ciała. Wystarczy go nadmuchać, lekko unieść głowę pacjenta, a następnie basen umieścić pod spodem (na twardym podłożu). Wąż odpływowy musi znaleźć się w pojemniku na zużytą wodę znajdującym się poniżej basenu. Nie może być załamany ani przygnieciony. Zasobnik z wodą zawiesza się na uchwycie, na przykład stojaku do kroplówki. Zawór pomaga kontrolować grawitacyjny przepływ wody.
Kształt urządzania i użyte materiały sprawiają, że basen jest niezwykle stabilny, a mycie głowy jest dla pacjenta przyjemne. Po zakończeniu mycia wodę z basenu odprowadza się przy pomocy węża. Głowę pacjenta należy delikatnie osuszyć ręcznikiem, ewentualnie suszarką do włosów. Po zakończeniu czynności basen trzeba wytrzeć do sucha, spuścić z niego powietrze i złożyć. Złożony basen zajmuje bardzo mało miejsca, dzięki czemu jego przechowywanie jest niezwykle wygodne. 

www.medseven.pl - Oddychanie, Tlenoterapia, Koflator, Respirator, Koncentrator Tlenu, Aparatura medyczna Bydgoszcz.