Ciśnieniomierz to jeden z tych sprzętów medycznych, których nie powinno zabraknąć w żadnej domowej apteczce. Dzięki niemu możesz szybko i wygodnie sprawdzić, jakie masz ciśnienie skurczowe i rozkurczowe krwi. To prosty sposób na wykrycie różnych zmian chorobowych w organizmie takich jak np.: choroby serca, naczyń krwionośnych czy nadciśnienie. Możesz zdecydować się na ciśnieniomierz naramienny albo nadgarstkowy.

Czym różni się ciśnieniomierz nadgarstkowy od naramiennego?

Zdecydowanie większą popularnością cieszą się ciśnieniomierze naramienne, które słyną z większej precyzji pomiarów. Urządzenia te mierzą ciśnienie krwi przez założenie specjalnego mankietu na przedramię. Nie wszyscy pacjenci mogą ich jednak używać. Ciśnieniomierze nadgarstkowe są o wiele bardziej uniwersalne, gdyż mogą być stosowane przez wszystkich niezależnie od wieku. Urządzenia tego typu są wyposażone w mankiet, który zakłada się na nadgarstek. Pomimo iż pomiary wykonane tymi urządzeniami są nieco mniej dokładne od tych robionych przy pomocy ciśnieniomierzy naramiennych, to są wystarczające, aby kontrolować ciśnienie krwi i w razie czego wykryć ewentualne odchylenia od normy.

Dla kogo lepszym wyborem będzie ciśnieniomierz nadgarstkowy?

Ciśnieniomierz nadgarstkowy to sprzęt medyczny, który jest doskonałą propozycją dla osób, mających szerokie ramiona lub otyłych. U tych pacjentów założenie mankietu na przedramię może być trudne, a czasem nawet niemożliwe. Jest to też świetny wybór dla osób starszych, które mogą mieć problem z samodzielnym założeniem mankietu na przedramię. Ze względu na swoje niewielkie wymiary sprawdzą się również u osób, które dużo podróżują, a chcą lub muszą mieć ze sobą ciśnieniomierz.

Wybierając odpowiedni ciśnieniomierz nadgarstkowy, przede wszystkim zwróć uwagę na to, czy posiada on atest. Dopasuj szerokość rękawa nadgarstkowego do rozmiaru swojej ręki. Jeżeli zamierzasz zabierać go ze sobą w podróże, wybierz jak najmniejsze urządzenie. Warto także upewnić się, czy wybrany model ciśnieniomierza nadgarstkowego jest wyposażony w system detekcji arytmii oraz czy zapisuje wyniki ostatnich pomiarów.

www.medseven.pl - Oddychanie, Tlenoterapia, Koflator, Respirator, Koncentrator Tlenu, Aparatura medyczna Bydgoszcz.