Niektóre osoby, ze względu na choroby, spędzają w łóżku większość doby. Długotrwałe przebywanie w pozycji leżącej jest jednak niekorzystne dla zdrowia. Na szczęście istnieje kilka sposobów na poprawę komfortu życia osób leżących.

Łóżko rehabilitacyjne

Mała aktywność ruchowa związana z przebywaniem w pozycji leżącej skutkuje poważnymi zaburzeniami czynności fizjologicznych i osłabieniem mięśni. Aby im zapobiec, nieodzowna jest rehabilitacja. Jej prowadzenie znacznie ułatwia łóżko rehabilitacyjne. To specjalny mebel, który zapewnia możliwość podniesienia do pożądanej wysokości oraz regulacji kąta ustawienia pleców czy uniesienia ud. Nowoczesne łóżka rehabilitacyjne sterowane są elektrycznie. Dzięki temu znacznie ułatwiają pracę opiekunom i personelowi medycznemu.

Materac przeciwodleżynowy

Jednym z największych zagrożeń dla osób leżących są odleżyny. Znacznie obniżają one komfort ich życia. Aby zapobiegać ich występowaniu, powszechnie stosuje się materace przeciwodleżynowe. Dzięki specjalnej budowie nie tylko przeciwdziałają one powstawaniu odleżyn, ale także wspomagają ich leczenie. Wyróżnia się dwa główne rodzaje materaców przeciwodleżynowych: bąbelkowe, podzielone są na komory przypominające bąbelki, oraz rurowe, składające się z ułożonych poprzecznie rur. Te drugie polecane są osobom z nadwagą i otyłością.

Akcesoria do pielęgnacji osób leżących

Jednym z najważniejszych elementów opieki nad osobą leżącą jest zadbanie o jej higienę. Pozwala zapobiec zakażeniom i odleżynom oraz wpływa pozytywnie na samopoczucie pacjenta. Akcesoria dla osób leżących to między innymi myjki do ciała. Nie wymagają one użycia wody i mydła, dzięki czemu pozwalają zadbać o higienę pacjenta bez konieczności transportowania go do łazienki. Na załatwienie potrzeb fizjologicznych w pozycji leżącej lub półleżącej pozwalają baseny i kaczki, dostępne w wersji dla kobiet i mężczyzn.

www.medseven.pl - Oddychanie, Tlenoterapia, Koflator, Respirator, Koncentrator Tlenu, Aparatura medyczna Bydgoszcz.