Oddech to naturalny odruch, który ma na celu dostarczyć do organizmu tlen i usunąć z niego dwutlenek węgla. Choć może się wydawać, że oddech po prostu jest, jaki jest, można go ćwiczyć. Pozwala to dojść do pełnej sprawności po chorobie czy poprawić swoje wyniki w sporcie. Jakie sprzęty i urządzenia ułatwiają ćwiczenie oddechu?

Spirometr kulkowy

Najpopularniejszym rodzajem urządzeń do ćwiczenia oddechu są spirometry kulkowe. Pomimo prostego wyglądu, kojarzącego się z zabawką, to profesjonalne aparaty do ćwiczeń oddechowych. Spirometr kulkowy wskazuje objętość wdychanego powietrza za pomocą trzech kulek umieszczonych w komorach, których przedziałki wskazują różne wartości – najczęściej 600, 900 i 1200 cm3. Bardziej zaawansowane modele mają możliwość dostosowania stopnia trudności ćwiczeń poprzez regulator oporu wdychanego powietrza. Korzystanie ze spirometru kulkowego pozwala natlenić organizm, ułatwia wykrztuszanie śluzu i zmniejsza ryzyko ponownej infekcji dróg oddechowych.

Aparaty do treningu mięśni oddechowych

W sprzedaży dostępne są także innego rodzaju aparaty do treningu mięśni oddechowych o różnej konstrukcji. Mogą działać między innymi na zasadzie:

  • wytwarzania oporu dla pracujących mięśni oddechowych i przepony przez specjalną wewnętrzną sprężynę,
  • podnoszenia piłki pod wpływem powietrza wydychanego z płuc. W bardziej zaawansowanych urządzeniach tego typu spadająca piłka wytwarza delikatne wibracje. W połączeniu z niewielkim oporem powstałym w procesie oddychania piłką przynoszą one szereg korzyści zdrowotnych, podobnie jak spirometry kulkowe.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą sprzętów do ćwiczeń oddechu. Zapewniamy różnego rodzaju aparaty do ćwiczeń oddechowych: spirometry kulkowe i urządzenia do treningu mięśni oddechowych. Są one odpowiednie zarówno dla osób po przebytych chorobach układu oddechowego, jak i sportowców czy muzyków.

www.medseven.pl - Oddychanie, Tlenoterapia, Koflator, Respirator, Koncentrator Tlenu, Aparatura medyczna Bydgoszcz.