Refundacja sprzętu medycznego

W naszej ofercie posiadamy refundowane produkty.

Zapoznaj się z naszą ofertą, znajdują się w niej refundowane sprzęty medyczne.

Refundacja NFZ to możliwość nabycia leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, których koszt częściowo lub w całości pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. Wyroby medyczne objęte refundacją NFZ to np. protezy i aparaty, ortezy ortopedyczne, wózki inwalidzkie, laski, balkoniki, kule, obuwie ortopedyczne, zestawy do infuzji przeznaczone do osobistych pomp insulinowych, cewniki czy sprzęt stomijny.

Zasady refundacji opisuje Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie z dnia 29 maja 2017 r. (Dz. U. 2017 poz. 1061 z późn. zm.). Warto wiedzieć, że niektóre zapisy Rozporządzenia zostały zmienione na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 18 stycznia 2018 r.

Dokumenty do pobrania

Wykaz Produktów Refundowanych

logo 300x111 - Refundacja

Oferta produktów refundowanych
CPAP - Refundacja

Aparaty CPAP

Sprzet Rehabilitacyjny - Refundacja

Sprzęt rehabilitacyjny

cewniki - Refundacja

Cewniki do odsysania

materac przeciwodlezynowy - Refundacja

Materace przeciwodleżynowe

protezy piersi - Refundacja

Protezy piersi

Kto może skorzystać z refundacji sprzętu medycznego?

Z refundacji sprzętu medycznego może skorzystać każdy pacjent posiadający aktualne ubezpieczenie zdrowotne. Aby móc ją otrzymać, należy mieć stosowne zlecenie, które może wystawić tylko uprawniona do tego osoba: lekarz specjalista, lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, fizjoterapeuta, pielęgniarka lub położna – zarówno w ramach wizyty na NFZ, jak i prywatnej.

1 stycznia 2020 roku został uruchomiony internetowy system online e-potwierdzenia zlecenia NFZ. Dzięki niemu lekarze wystawiający zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne lub środki pomocnicze automatycznie potwierdzają prawo do świadczeń podczas wizyty lekarskiej lub teleporady. Pacjent nie musi już potwierdzać zlecenia w oddziale NFZ zgodnym z miejscem zarejestrowania, co znacznie ułatwia jego realizację. Jeśli osoba wypisująca wniosek nie dokonała weryfikacji zlecenia i nie nadała mu numeru, jako sklep medyczny mający podpisaną umowę z NFZ możemy to zrobić za Pacjenta. Wystarczy skan lub zdjęcie dokumentu.

Zlecenia na sprzęt medyczny są wystawiane maksymalnie na okres 12 miesięcy. Na niektóre wyroby medyczne (np. produkty chłonne), które szybko i regularnie się zużywają, przysługują zlecenia comiesięczne.

Refundowany sprzęt medyczny można odebrać w dowolnym punkcie mającym podpisaną umowę z NFZ na terenie całego kraju. W tym przypadku nie obowiązuje rejonizacja. Jedynym warunkiem jest to, aby wybrany punkt miał podpisaną umowę z NFZ na realizację zaopatrzenia w wyroby medyczne. Nasz sklep medyczny posiada taką umowę. Do realizacji zlecenia i odbioru sprzętu wystarczy numer zlecenia i PESEL.

Jakie produkty refundowane przez NFZ są dostępne w naszym sklepie?

Refundacja NFZ obejmuje wiele różnorodnych produktów i wyrobów medycznych. W naszym sklepie medycznym możesz zakupić z refundacją różnego rodzaju artykuły przeznaczone między innymi do opieki długoterminowej, takie jak:

  • aparaty CPAP – urządzenia do leczenia bezdechu sennego;
  • sprzęt rehabilitacyjny: balkoniki, chodziki, wózki inwalidzkie;
  • produkty chłonne: majtki chłonne, pieluchomajtki, pieluchy anatomiczne, wkłady anatomiczne, podkłady higieniczne;
  • cewniki do odsysania górnych dróg oddechowych;
  • materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowe rurowe i bąbelkowe oraz poduszki przeciwodleżynowe do siedzenia;
  • protezy piersi w wielu rozmiarach.

Pomagamy naszym Klientom w dobraniu najodpowiedniejszego produktu (na przykład pod względem funkcji lub rozmiaru), a następnie wydajemy go w naszym sklepie w Bydgoszczy lub wysyłamy na wskazany adres. Po więcej informacji dotyczących produktów medycznych podlegających refundacji zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami w biurze obsługi klienta.

www.medseven.pl - Oddychanie, Tlenoterapia, Koflator, Respirator, Koncentrator Tlenu, Aparatura medyczna Bydgoszcz.