Pokaż główne kategorie

Domowa opieka respiratorowa

RESPIRATORY DOMOWE - Opieka respiratorowa

Respiratory

KONCENTRATOR TLENU - Opieka respiratorowa

Koncentrator tlenu

CPAP - Opieka respiratorowa

CPAP / auto CPAP

KOFLATORY - Opieka respiratorowa

Koflatory

SSAKI MEDYCZNE - Opieka respiratorowa

Ssaki medyczne

PULSOKSYMETRY - Opieka respiratorowa

Pulsoksymetry

POMPY INFUZYJNE 1 - Opieka respiratorowa

Pompy infuzyjne

INHALATORY - Opieka respiratorowa

Inhalatory

CISNIENIOMIERZ - Opieka respiratorowa

Ciśnieniomierze

TERMOMETRY - Opieka respiratorowa

Termometry

 

 

Dla kogo wskazana jest domowa opieka respiratorowa?

 

Pacjenci, których układ oddechowy jest niewydolny, ale ich ogólny stan zdrowia kwalifikuje ich do opuszczenia szpitala, mogą skorzystać z domowej opieki respiratorowej. Taka forma opieki medycznej jest znacznie bardziej przyjazna dla pacjentów, gdyż nie muszą oni dodatkowo stresować się długą hospitalizacją. Z domowej opieki respiratorowej mogą skorzystać zarówno pacjenci wymagający inwazyjnej terapii oddechowej, jak i pacjenci, którzy potrzebują wspomagania procesu oddychania przez maski nosowe lub twarzowe. Wskazaniem do domowej opieki respiratorowej są takie schorzenia, jak:

  • dysrtrofia mięśniowa,
  • miopatia,
  • stwardnienie zanikowe boczne,
  • schorzenia układu nerwowego,
  • choroby płuc i oskrzeli,
  • rdzeniowy zanik mięśni.

Niewielkich rozmiarów respiratory, które z łatwością można przenosić, sprawdzą się także w leczeniu chorych dochodzących do siebie po doznaniu ciężkich urazów bądź po wypadkach komunikacyjnych. Te „sztuczne płuca” zapewnią im odpowiednią wentylację i wspomogą proces prawidłowego oddychania.

Przenośne koncentratory tlenu to urządzenia przeznaczone do tlenoterapii. Znajdują zastosowanie w leczeniu pacjentów cierpiących na schorzenia, w wyniku których w ich organizmach występuje niedobór tlenu. Ich zastosowanie jest więc wskazanie dla osób chorujących na astmę oskrzelową, obturacyjną chorobę płuc czy choroby układu krążenia. Koncentratory tlenu z naszej oferty zapewniają pacjentom poczucie wolności, gdyż dzięki ich niewielkim gabarytom można je ze sobą wziąć na spacer czy spotkanie z przyjaciółmi. Dzięki temu pacjenci nie są zmuszeni do ciągłego siedzenia w domach, co znacznie poprawia ich samopoczucie.

www.medseven.pl - Oddychanie, Tlenoterapia, Koflator, Respirator, Koncentrator Tlenu, Aparatura medyczna Bydgoszcz.