Pokaż główne kategorie

Domowa opieka respiratorowa

RESPIRATORY DOMOWE - Opieka respiratorowa

Respiratory

KONCENTRATOR TLENU - Opieka respiratorowa

Koncentrator tlenu

CPAP - Opieka respiratorowa

CPAP / auto CPAP

KOFLATORY - Opieka respiratorowa

Koflatory

SSAKI MEDYCZNE - Opieka respiratorowa

Ssaki medyczne

PULSOKSYMETRY - Opieka respiratorowa

Pulsoksymetry

POMPY INFUZYJNE 1 - Opieka respiratorowa

Pompy infuzyjne

INHALATORY - Opieka respiratorowa

Inhalatory

CISNIENIOMIERZ - Opieka respiratorowa

Ciśnieniomierze

TERMOMETRY - Opieka respiratorowa

Termometry

Dla kogo wskazana jest domowa opieka respiratorowa?

Pacjenci, których układ oddechowy jest niewydolny, ale ich ogólny stan zdrowia kwalifikuje ich do opuszczenia szpitala, mogą skorzystać z domowej opieki respiratorowej. Taka forma opieki medycznej jest znacznie bardziej przyjazna dla pacjentów, gdyż nie muszą oni dodatkowo stresować się długą hospitalizacją. Z domowej opieki respiratorowej mogą skorzystać zarówno pacjenci wymagający inwazyjnej terapii oddechowej, jak i ci, którzy potrzebują wspomagania procesu oddychania przez maski nosowe lub twarzowe. Wskazaniem do domowej opieki respiratorowej są takie schorzenia, jak:

  • dystrofia mięśniowa,
  • miopatia,
  • stwardnienie zanikowe boczne,
  • schorzenia układu nerwowego,
  • choroby płuc i oskrzeli,
  • rdzeniowy zanik mięśni.

Niewielkich rozmiarów respiratory, które z łatwością można przenosić, sprawdzą się także w leczeniu chorych dochodzących do siebie po doznaniu ciężkich urazów bądź po wypadkach komunikacyjnych. Te „sztuczne płuca” zapewnią im odpowiednią wentylację i wspomogą proces prawidłowego oddychania. Oferujemy respiratory inwazyjne i nieinwazyjne. Te pierwsze wymagają wykonania zabiegu tracheotomii, a te drugie wyposażone są w maski zakładane na twarz.

Przenośne koncentratory tlenu – Medseven w Bydgoszczy

Koncentratory tlenu to urządzenia przeznaczone do tlenoterapii. To metoda leczenia, której celem jest zwiększenie stężenia tlenu w powietrzu wdychanym przez pacjenta. Koncentratory tlenu znajdują zastosowanie w leczeniu pacjentów cierpiących na schorzenia, w wyniku których w ich organizmach występuje niedobór tlenu. Ich zastosowanie jest więc wskazane dla osób chorujących na astmę oskrzelową, obturacyjną chorobę płuc czy zwłóknienie płuc, a także cierpiących na choroby układu krążenia, takie jak choroby tętnic, dusznica bolesna czy niedociśnienie lub nadciśnienie tętnicze. Są również przydatne przy zatruciu tlenkiem węgla.

Najbardziej uniwersalne w stosowaniu są przenośne koncentratory tlenu. Urządzenia te są bardzo pomocne dla osób, które chciałyby być aktywne, jednak doświadczają duszności, zmęczenia, bólu w klatce piersiowej oraz innych objawów wynikających z niedoboru tlenu. Oferowane w Medseven w Bydgoszczy przenośne koncentratory tlenu umożliwiają pobieranie tlenu z powietrza i przetwarzanie go w bardziej skondensowaną formę. Dzięki temu, pacjenci zawsze mogą otrzymać dawkę tlenu o wysokiej zawartości, bez potrzeby korzystania z ciężkich butli lub balonów zasilających. W ten sposób koncentratory tlenu zapewniają wygodę i mobilność osobom, które potrzebują regularnej terapii tlenowej.

Oprócz tego, przenośne koncentratory tlenu są bardzo łatwe w obsłudze i nie wymagają do działania dużej ilości energii elektrycznej. Dlatego też są idealnym rozwiązaniem dla osób starszych lub chorych, które potrzebują stałego dostępu do tlenoterapii.

Stacjonarne koncentratory tlenu – sklep w Bydgoszczy

W naszym sklepie w Bydgoszczy można też znaleźć wysokiej jakości stacjonarne koncentratory tlenu. Są to urządzenia, które są niezwykle pomocne dla osób z problemami z oddychaniem, czyli m.in. z chorobami płuc, z astmą czy też z niskim poziomem tlenu we krwi. Dzięki nim pacjenci mogą samodzielnie kontrolować poziom tlenu we wdychanym powietrzu, co poprawia ich jakość życia i umożliwia wykonywanie bez trudu codziennych czynności.

Medseven oferuje szeroki wybór stacjonarnych koncentratorów tlenu, które są dostępne w różnych rozmiarach, aby dopasować się do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Nasi pracownicy zawsze też służą podczas dokonywania ostatecznego wyboru fachową radą i pomocą oraz udzielają wszelkich informacji na temat jego użytkowania i konserwacji.

Oferta naszego sklepu z Bydgoszczy obejmuje przenośne i stacjonarne koncentratory tlenu. Modele mobilne zapewniają pacjentom poczucie wolności, gdyż dzięki ich niewielkim gabarytom można je ze sobą wziąć na spacer czy spotkanie z przyjaciółmi. Dzięki temu pacjent nie jest zmuszony do ciągłego siedzenia w domu, co znacznie poprawia jego jakość życia. Koncentratory stacjonarne przeznaczone są do prowadzenia tlenoterapii w domu, zakładach opiekuńczo-leczniczych i placówkach medycznych. Charakteryzują się wysoką wydajnością i mogą pracować przez całą dobę. Wyposażone są w kółka, co umożliwia ich łatwe przemieszczanie.

Aparaty na bezdech CPAP

Bezdech senny to stan, w którym na skutek zapadania się tkanek miękkich gardła podczas snu dochodzi do przerw w oddychaniu. Powodują one mikrowybudzenia i zaburzenia struktury snu, utrudniając prawidłowy wypoczynek. Osoba cierpiąca na bezdech senny może się skarżyć na przewlekłe zmęczenie, bóle głowy, suchość w ustach oraz zaburzenia erekcji. Ponadto przerwy w oddychaniu zaburzają rytm serca, podwyższają ciśnienie krwi i przyczyniają się do rozwoju cukrzycy oraz chorób układu sercowo-naczyniowego, które mogą być przyczyną zawału serca.

Bezdech senny można jednak leczyć. W naszej ofercie dostępne są aparaty CPAP. To urządzenia przeznaczone do nieinwazyjnego leczenia obturacyjnego bezdechu sennego i innych niewydolności oddechowych. Aparaty na bezdech CPAP składają się z systemu wtłaczającego dodatnie ciśnienie w drogi oddechowe pacjenta. Zapobiega to zjawisku zapadania się tkanek miękkich gardła, a światło dróg oddechowych pozostaje otwarte przez całą noc. Dzięki temu pacjent budzi się bardziej wypoczęty, a dodatkowo eliminowane jest ryzyko rozwoju wspomnianych wyżej groźnych chorób.

Koflatory, ssaki medyczne, inhalatory

Nasz asortyment obejmuje także inne urządzenia przydatne dla pacjentów cierpiących na różnego rodzaju problemy z układem oddechowym. Oferujemy koflatory, nazywane też asystentami kaszlu, które pomagają przy infekcjach górnych dróg oddechowych. Podają one do płuc pacjenta powietrze pod dodatnim ciśnieniem, a następnie gwałtownie zmieniają je na ujemne. W ten sposób wywołują oderwanie wydzieliny od układu oddechowego, co wspomaga jego oczyszczanie się.

Sprzedajemy również ssaki medyczne. To specjalistyczne urządzenia przeznaczone do usuwania różnego rodzaju wydzielin z górnych dróg oddechowych: krwi, śluzu, ropy i wymiocin. Używa się ich w karetkach pogotowia, szpitalach, przychodniach i innych placówkach medycznych, ale można je stosować także w domu. Przynoszą ulgę osobom cierpiącym na mukowiscydozę, po różnego rodzaju zabiegach oraz ciężko chorych i mających problemy z samodzielnym odkrztuszaniem, na przykład znajdujących się w śpiączce.

Oferujemy także inhalatory, które stosowane są głównie przy astmie. Udrażniają drogi oddechowe, dzięki czemu ułatwiają oddychanie i umożliwiają podanie leków drogą wziewną. Posiadamy modele przenośne i stacjonarne. Ponadto w naszym sklepie dostępne są pompy infuzyjne, pulsoksymetry, ciśnieniomierze oraz termometry.

www.medseven.pl - Oddychanie, Tlenoterapia, Koflator, Respirator, Koncentrator Tlenu, Aparatura medyczna Bydgoszcz.