Osoby starsze lub pacjenci w trakcie rehabilitacji chcą jak najszybciej wyjść z łóżka i móc poruszać się o własnych nogach. Czasami jednak zwykłe kule to za mało, aby dana osoba mogła dzięki nim utrzymać równowagę i pewnie poruszać się naprzód. Lepszym i stabilniejszym rozwiązaniem są różnego rodzaju balkoniki i chodziki dla dorosłych. Balkonik nie ma kółek, jest bardziej podpórką, niż mechanizmem umożliwiającym płynne poruszanie się. Chory musi przestawiać go do przodu z każdym krokiem. Chodziki mają kółka i hamulce. Są więc dużo wygodniejsze w obsłudze.

Jaki chodzik wybrać?

Idealnym rozwiązaniem jest, aby to osoba chora mogła wybrać chodzik, najpierw go wypróbowując w sklepie. Może wtedy sama sprawdzić, czy pasuje jej waga chodzika oraz wysokość uchwytów (przeważnie można je regulować). Jak wiadomo, nie zawsze taka sytuacja jest możliwa. Niektóre chodziki mają dwa kółka i dwie nóżki zakończone gumą zapobiegającą ślizganiu się, inne wyposażone są w cztery kółka. Istnieją też chodziki trzykołowe. Chodziki przeważnie wykonane są z aluminium, są więc lekkie, wytrzymałe i stabilne. Niektóre z nich wyposażone są dodatkowo np. w torbę, aby osoba korzystająca z niego mogła wybrać się na zakupy, ale nie musiała dodatkowo zajmować rąk torbami. Niektóre z nich da się złożyć w paru ruchach.

Jak kupić?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli chodzików. Aby kupić produkt dobrej jakości, który posłuży osobie starszej lub niepełnosprawnej przez lata, najlepiej jest znaleźć dobry sklep ortopedyczny. Obecnie nie jest to trudne. W dobie Internetu prawie każdy sklep tego typu wystawia również swoje produkty online. Wystarczy parę kliknięć, a chodzik trafi do naszego domu za kilkanaście dni. Zakupy online są przeważnie tańsze. Nawet gdy chory wypróbuje dany chodzik w sklepie stacjonarnym, warto kupić go przez Internet. Bezpieczniej kupić chodzik w profesjonalnym sklepie, abyśmy mieli pewność, że to produkt najwyższej jakości. Obsługa specjalistycznego sklepu rozwieje również nasze ewentualne wątpliwości.





www.medseven.pl - Oddychanie, Tlenoterapia, Koflator, Respirator, Koncentrator Tlenu, Aparatura medyczna Bydgoszcz.