Amazonka to określenie kobiet, które przeszły mastektomię, czyli operację usunięcia piersi z powodu choroby nowotworowej. Dla wielu z nich, powrót do normalnego życia po takiej operacji jest związany z koniecznością zaopatrzenia się w specjalistyczne produkty, które pomogą im odzyskać pewność siebie i komfort. W dzisiejszym wpisie na blogu Medseven bliżej przyjrzymy się temu, jakie produkty można znaleźć w sklepie dla amazonek oraz jak wybrać odpowiednie dla siebie.

Biustonosze i protezy piersi

Jednym z najważniejszych elementów garderoby amazonek są biustonosze dedykowane dla kobiet po mastektomii. Wyróżniają się one przede wszystkim specjalnymi kieszonkami na protezy piersi oraz miękkim, oddychającym materiałem, który nie podrażnia skóry. Biustonosze dla amazonek dostępne są w różnych fasonach i kolorach, dzięki czemu każda kobieta może wybrać model odpowiadający jej potrzebom i upodobaniom.

Protezy piersi to kolejny istotny element, który można kupić w sklepie dla amazonek. Wykonane są z silikonu medycznego, który doskonale imituje kształt i konsystencję naturalnej piersi. Dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i stopniach twardości, co pozwala na dobranie odpowiedniej protezy do indywidualnych potrzeb.

Odzież kompresyjna

Kobiety po mastektomii mogą doświadczać obrzęków oraz uczucia napięcia w okolicy operowanej piersi. W takich przypadkach pomocna może okazać się specjalistyczna odzież kompresyjna, która poprzez ucisk na tkanki pomaga zmniejszyć obrzęki i przyspiesza proces gojenia. W naszym sklepie dla amazonek w Bydgoszczy można znaleźć między innymi rękawy kompresyjne, które zakładane są na ramię po stronie operowanej piersi, a także specjalne bluzki czy staniki kompresyjne.

Pielęgnacja blizn

Ważnym aspektem życia po mastektomii jest dbanie o blizny pozostałe po operacji. W sklepach dla amazonek można znaleźć specjalistyczne preparaty do pielęgnacji blizn, które przyspieszają ich gojenie, zmniejszają widoczność oraz łagodzą uczucie swędzenia czy pieczenia. Dostępne są również plastry silikonowe, które nakładane na bliznę pomagają ją spłaszczyć i zredukować.

Akcesoria ułatwiające codzienne funkcjonowanie

W sklepach dla amazonek można również znaleźć różnego rodzaju akcesoria, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie po mastektomii. Przykładem mogą być specjalne poduszki pod pachę, które chronią operowaną stronę przed uciskiem i otarciami, czy też wkładki do biustonoszy, które pomagają utrzymać równowagę między piersiami.

Dobrym miejscem, w którym można zaopatrzyć się w wymienione produkty, jest nasz sklep dla amazonek w Bydgoszczy. Warto jednak pamiętać, że każda kobieta ma inne potrzeby i oczekiwania, dlatego przed zakupem warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą, który pomoże dobrać odpowiednie dla nas produkty.

www.medseven.pl - Oddychanie, Tlenoterapia, Koflator, Respirator, Koncentrator Tlenu, Aparatura medyczna Bydgoszcz.