Wiele osób zmagających się z problemami stóp zastanawia się, czy obuwie ortopedyczne podlega refundacji. W końcu takie buty mogą być nie tylko wygodne, ale także stanowić ważny element terapii. Dowiedz się, jakie są zasady refundacji obuwia ortopedycznego i gdzie można znaleźć produkty refundowane w Bydgoszczy.

Obuwie ortopedyczne — dlaczego warto sięgnąć po takie buty?

Obuwie ortopedyczne różni się od zwykłych butów przede wszystkim konstrukcją, która jest dostosowana do potrzeb osób z różnymi schorzeniami stóp. Dzięki temu może pomóc w leczeniu oraz zapobieganiu wielu problemów zdrowotnych, takich jak płaskostopie, haluksy czy ostrogi piętowe. Dodatkowo obuwie ortopedyczne może być niezbędne dla osób po urazach lub operacjach, które wymagają specjalistycznego wsparcia podczas rekonwalescencji.

Refundacja obuwia ortopedycznego — kiedy jest możliwa?

W Polsce istnieje możliwość uzyskania refundacji na zakup obuwia ortopedycznego. Aby skorzystać z tego wsparcia, należy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim, obuwie musi być przepisane przez lekarza specjalistę, takiego jak ortopeda, reumatolog czy diabetolog. Następnie, na podstawie recepty, można zgłosić się do placówki wykonującej obuwie ortopedyczne na zamówienie.

Ważne jest jednak, aby pamiętać, że refundacja nie obejmuje wszystkich rodzajów obuwia ortopedycznego. Zgodnie z przepisami, wsparcie finansowe można otrzymać jedynie na zakup butów wykonanych na indywidualne zamówienie, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Nie ma natomiast możliwości uzyskania refundacji na zakup gotowych butów ortopedycznych dostępnych w sklepach.

Jakie są wysokości refundacji obuwia ortopedycznego?

Wysokość refundacji obuwia ortopedycznego zależy od ceny ustalonej przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) oraz od tego, czy pacjent jest uprawniony do dodatkowych ulg. W przypadku osób, które nie korzystają z ulg, refundacja wynosi 50% ceny ustalonej przez NFZ. Jeśli natomiast pacjent ma prawo do dodatkowych ulg, np. ze względu na niepełnosprawność, wysokość refundacji może wynieść nawet 100% ceny ustalonej przez NFZ.

Gdzie znaleźć produkty refundowane w Bydgoszczy?

Szukając produkty refundowane w Bydgoszczy można skorzystać z oferty kilku placówek, które oferują też obuwie ortopedyczne objęte refundacją. Warto zwrócić uwagę na specjalistyczne salony ortopedyczne oraz pracownie ortopedyczne, które wykonują buty na indywidualne zamówienie. Jedną z takich placówek jest też sklep medyczny Medseven. Posiadamy umowę z NFZ i możemy przygotowywać dla pacjentów obuwie ortopedyczne, które będzie objęte refundacją.

www.medseven.pl - Oddychanie, Tlenoterapia, Koflator, Respirator, Koncentrator Tlenu, Aparatura medyczna Bydgoszcz.