Ludzie lubią planować sobie życie. Czasami nie możemy doczekać się upragnionego wyjazdu na wakacje, a los płata nam figla. Wystarczy niefortunne stąpnięcie na krawężnik lub upadek podczas odmalowywania mieszkania, aby znaleźć się z nogą w gipsie. Niektórzy odwołują wyjazd, gdyż boją się, że z niepełnosprawną nogą nie zdążą przemieszczać się po dworcach i lotniskach wystarczająco szybko, by zdążyć na swój pociąg lub samolot. Jednak urlopu nie trzeba odwoływać. Wystarczy znaleźć firmę, która wynajmuje meble rehabilitacyjne i sprzęt medyczny i zapytać o dostępność wózków inwalidzkich.

Zalety wypożyczalni

Wypożyczenie wózka inwalidzkiego na kilka czy kilkanaście dni jest zdecydowanie tańsze niż zakup własnego sprzętu. Po powrocie z urlopu wystarczy oddać go wypożyczalni, oczywiście jeśli nie będzie on jeszcze potrzebny poszkodowanemu w domu. Zakup własnego wózka jest nie tylko kosztowny. Dochodzi do niego przechowywanie wózka, który nie jest małym przedmiotem. W niewielkich mieszkaniach może więc być ono problematyczne. Wybierając sprzęt z wypożyczalni mamy pewność, że jest on stuprocentowo sprawny. Firmy tego typu niezwykle dbają o swój sprzęt i współpracują z profesjonalnymi serwisami, które dokonują jego przeglądów i napraw. Zanim odbierzemy wózek możemy się oczywiście poradzić pracowników wypożyczalni, w jaki sposób obsługuje się dany model, jak się go składa i rozkłada i jakie ma dodatkowe wyposażenie. Obsługa doradzi nam także na jaki konkretnie model najlepiej się zdecydować w danym przypadku i jaki rozmiar wózka wybrać.

Podróż z niepełnosprawnym

Podróż z osobą na wózku inwalidzkim nie jest łatwa, aczkolwiek coraz więcej miejsc w Polsce jest przyjazne osobom niepełnosprawnym. Coraz częściej w miastach spotyka się nowoczesne autobusy z obniżanym trapem, windy w przejściach podziemnych, a obsługa lotniskowa z przyjemnością pomaga dostać się poszkodowanemu do samolotu. Jeśli więc osoba niepełnosprawna lub poszkodowana ma ochotę wybrać się na urlop, nie warto odwoływać wyjazdu tylko dlatego, że ma nogę w gipsie.

www.medseven.pl - Oddychanie, Tlenoterapia, Koflator, Respirator, Koncentrator Tlenu, Aparatura medyczna Bydgoszcz.